Jenom tři daně z přidané hodnoty?

středa 11. prosinec 2013 14:10

Není to málo Vaše Blahorodí Andreji Babišoviči a Boguslave Slobodo ?

Každý přece ví, že čím více sazeb, tím více možných podvodů. Jen tak od kafe mě napadl ten s tím školním sešitem popsaným (tím pádem rovnajícím se knize) na každé straně jedním písmenem z básně Christiana Morgensterna či Edwarda (nebo Timothyho ?) Learyho.

Uznávám, že náklady se zavedením nové sazby DPH do výpočetních systémů evidujících DPH, může stát zanedbat, protože jdou na náklady daňových poplatníků a navíc to programátoři tiše vyřeší tak, že např. v závodním stravování nepoužitelná sazba "dětské plínky" se na sestavě "Výkaz DPH" natvrdo naprogramuje na nulu.

Mám však jeden nápad, jak státní správu ještě více zjednodušit: zákon č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů (který hlídá geniální Igor "Metro" Němec) zakazuje použití rodných čísel pro evidenci osob, pokud s tím nedáte souhlas. Osobně jsem sice nezaznamenal případ, že by někdo nesouhlasil s uvedením rodného čísla na občance - vzhledem ke všem státním evidencím, které jsou na něm postavené, by prostě přestal existovat. Z toho důvodu je jedna nová sazba nedostatečná - přidělme při narození každého daňového polatníka jen jemu osobní sazbu DPH (technicky až někde za obecně zanedbatelnými čtyřmi desetinnými místy) a toto číslo by se pak automaticky stalo oním tak chybějícím identifikátorem osoby. A nejen programátoři se ať se z toho třeba "ty vole" mohou třeba po..

 

Aleš Chalupníček

Aleš Chalupníček

Aleš Chalupníček

Autor, který si sám dopředu stanoví, o čem bude psát, většinou s hrůzou zjistí, že nemá psát o čem. Jediná možnost, jak zjistit, že mám o čem psát, je to zkusit a čtenář může zkusit si to přečíst

Programátor - analytik a samozvaný filozof

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora