Svobodný internet?

středa 5. prosinec 2012 14:56

Konference v Dubaji je pro budoucnost interetu rozhodující. Koná se poprvé od roku 1988, kdy byl internet ještě v plenkách. Názor LN (článek se "svobodně" celý objeví až zítra, takže na něj neodkazuji), že hlavním hráčem jsou vlády jednotlivých zemí je lichý. Největší hráči totiž už dávno nespí.

Důkazem je pokus na mém počítači otveřít pod portálem http://atlas.centrum.cz/ libovolný článek. Pod ním se jako "reklama Google" objeví odkazy na zesilovače a byty v Letněnech. Že Vy je tam nemáte? Pochopitelně - pokud nejste shizofrenici, nejste ani JÁ a nehledali jste před dvěma dny náhradu porouchaného HiFi, resp. MOJE ŽENA a nehledali jste zhruba ve stejné době byt pro dceru. Cílená reklama, od dob, kdy jsem proti ní protestoval, pokročila a někteří hráči používají "svobodný internet" k bezostyšné (pro ně komerčně výhodné) filtraci údajů. Nepamatuji si, že bych k tomu někdy dal souhlas. Stejně jako se "nesvobodné" státy na Váš názor neptají a prezentují Vám pouze to, co je pro ně výhodné.

Aleš Chalupníček

Aleš Chalupníček

Aleš Chalupníček

Autor, který si sám dopředu stanoví, o čem bude psát, většinou s hrůzou zjistí, že nemá psát o čem. Jediná možnost, jak zjistit, že mám o čem psát, je to zkusit a čtenář může zkusit si to přečíst

Programátor - analytik a samozvaný filozof

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora